Visų Šventųjų parapijos susitikimas su Popiežiumi Lietuvoje

Vilniaus Visų Šventųjų parapijos jaunimas laukia Šv. Tėvo. 2018, Vilnius

Šių metų rugsėjo 22—23 dienomis vykęs Šv. Tėvo Pranciškaus vizitas buvo be abejonės vienas svarbiausių įvykių Lietuvoje, tarp kurių ir Nacionalinis Gailestingumo Kongresas, Dievo tarno Teofiliaus Matulionio paskelbimas palaimintuoju bei šv. Motinos Teresės beatifikacija ir jos relikvijų įšventinimas Visų Šventųjų bažnyčioje. Gausūs įvairių malonių metai skatina mus vadintis praktikuojančiais krikščionimis, gilinti savo žinias krikščioniškaisiais klausimais, o su žiniomis statyti ir dar tvirtesnio tikėjimo pagrindus.
Vilniaus Visų Šventųjų parapijos jaunimas, išaugęs į didelį būrį savo gyvenimo kelio ieškančių jaunuolių, aktyviai ruošėsi 22-ąją dieną Vilniuje, Katedros aikštėje, vykusiam šv. Tėvo susitikimui su jaunimu — Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčios kunigo Daniel Narkun pasidalinimas patirtimi apie savo pirmą susitikimą su Popiežiumi ir Parapijos Namuose vykusi Jaunimo popietė su VAJC atstove Kristina Trinkūnaite atvėrė jaunuoliams gilesnę susitikimo prasmę, atsakė į iškilusius klausimus ir paskatino su nekantrumu laukti šv. Tėvo atvykimo.
Išaušus susitikimo dienai parapijos jaunuoliai, pasipuošę Visų Šventųjų parapijos marškinėliais, buvo ypač gerai nusiteikę — jų neišgąsdino kapsėti pradėjęs lietus ar ilgas laukimo laikas sektoriuose, o susitikimas su Popiežiumi, kaip įsimintinas gyvenimo įvykis, kiekvieną pasiekė skirtingai, bet visiems atmintyje išliks ilgai, teigia jaunieji parapijiečiai.
Kitą dieną, rugsėjo 23-iąją, lydimi klebono kun. Gintaro Černiaus, dviem autobusais iš Visų Šventųjų parapijos tikintieji išvažiavo į Kauną, kur Popiežius Pranciškus aukojo šv. Mišias. Nors parapijiečiai buvo atsakingai pasiruošę bet kokioms oro sąlygoms, mat žadėjo lietų, Kauno oras nustebino — lengvas vėjas, protarpiais išlendanti saulė leido visiems dalintis gera nuotaika, laukimo emocijomis, susitikimo Vilniuje patirtimis… ir galiausiai Šv. Tėvo aukojamomis šv. Mišiomis, į kurias susirinko neapsakoma minia ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių, o drauge dalyvavo visi stebintys ar klausantys tiesioginę šv. Mišių transliaciją, todėl ši šventumo valanda su Popiežiumi sudarė nebylią, bet jaučiamą visos Lietuvos piliečių bei užsienio lietuvių grandinę, turinčią vieną vertybinį pagrindą, vieną tikėjimo ašį, vieną kelią — vieną Dievą.

Labai laukta, kupina įspūdžių kelionė palaiminta paties popiežiaus Pranciškaus. Netikėta, bet mums šypsojosi ir pats dangus. Į Kauną atvykome dar gerokai prieš aušrą, vėsa gaivino žengiant į Santakos parką. Šventojo Tėvo belaukiant mintis ir dvasią skaidrino maloni muzika, liudijimai, pokalbiai bei artimųjų ir šalią esančiųjų nuoširdus bendravimas. Ryto saulė dar labiau sušildė mūsų širdis, popiežiaus Pranciškaus įsiliejimas daugiatūkstantinėn minion suvirpino giliausias sielos kerteles. Choro balsai, nuostabios giesmės, šventiška aplinka, puošnūs dvasininkų arnotai teikė iškilmėms unikalų atspalvį. Skelbiamas Dievo žodis ir Šv. Mišių auka paliko sąmonėje susitikimo ir tikėjimo atnaujinimo dovaną ir galimybes. Kažkas pakito sieloje ir mintyse, kas žino, kada pasėta sėkla brandins savo vaisius ir kuomet tai keis mūsų gyvenimus.

Aleksandra

Nepamirštama akimirka buvo Vilniuje, Katedros aikštėje, kuomet Popiežius, pakeliui pas mus, laimino ligonius ir tuo metu — visiškai apniukusią dieną, išlindo saulė kaip palaimos ženklas. Apėmė nenusakomas džiaugsmas iki ašarų, vilties pojūtis… Ypač aktuali pasirodė Popiežiaus įžvalga apie labirintą, kuriuo daugelis klaidžioja. Nepamirškime, kad būtina jį atpažinti ir stengtis iš jo ištrūkti.

Loreta

Labiausiai vaikams įsiminė netikėtas Popiežiaus pamatymas Trakų gatvėje, kai ėjome link Katedros. Pamatėm, kaip žmonės stovi prie tvorų, tai trumpam stabtelėjome ir kaip tik popiežius pravažiavo pro pat mus! Tačiau ne papamobiliu, kaip vaikai įsivaizdavo, o paprastučiu fiatu… Šiuo netikėtumu vaikai liko labai nustebinti.

Visų Šventųjų Vaikų dienos centro soc. darbuotoja Aneta

Buvo išties smagu sulaukti to momento, kai pagaliau pamatai Šv. Tėvą savo Tėvynėje, Vilniuje prie Katedros. O Kaune, ryte kai važiavo, tai taip saulė nušvietė jį, kad priminė vaizdą kaip kad pries 25 metus popiežius Jonas Paulius II pravažiavo, tai tą momentą atsiminsiu visam gyvenimui, tarytum nuotrauka mintyse įsispausdino.

Edvardas