III PK pareigūnai ragina parapijiečius — „budėkite”

Vilniaus miesto III policijos komisariato darbuotojų asociacijos vadovas Vaidas Maziliauskas

Lapkričio 19 d., sekmadienį, Visų Šventųjų bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose (netgi trejose – 9.00, 10.30 ir 12.00 val.) sulaukėme svečių iš greta esančio Vilniaus miesto III policijos komisariato. Drauge su mumis už visus keliuose žuvusiuosius meldėsi III PK viršininkas Ramūnas Šilobritas ir Darbuotojų asociacijos vadovas Vaidas Maziliauskas, kurie, besibaigiant šv. Mišioms, kreipėsi į tikinčiuosius, primindami, kad būtina saugoti save ir savo artimuosius – tamsiu paros metu segėti atšvaitus, bei visada žinoti, jog vairuotojams pėsčiuosius pastebėti sunkiau, nei pėstiesiems atvažiuojančias mašinas.
Taip pat paragino senjorus, kurie neretai tampa apgavikų aukomis, būti dėmesingiems. Papasakojo, kokių scenarijų griebiasi įžūlūs telefoniniai sukčiai, kurie prisistato ne tik artimaisiais, bet ir banko darbuotojais ar net policininkais. Pareigūnai patarė nesileisti į kalbas su apgavikais, o nedelsiant susisiekti su artimaisiais.
Komisarai atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į smurto šeimoje problemą, bei paragino netylėti tiek pačias aukas, jų artimuosius, tiek ir kaimynus. Taip pat patvirtino, kad policija, gavusi pranešimą apie tokio pobūdžio smurtą, nedelsiant reaguoja – atvyksta į šeimą, apklausia galimai nukentėjusius asmenis, liudininkus, ir, jei situacija pasitvirtina, smurtautojas yra izoliuojamas nuo šeimos, bei sprendžiamas klausimas dėl tolimesnių priemonių taikymo.
Policijos pareigūnai savo vizito metu Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje išdalijo virš trijų šimtų atšvaitų ir ragina nepalikti jų namuose, o segėti, matyti kitus eismo dalyvius ir patiems būti matomiems, bei nepamiršti, kad mūsų elgesys visada yra pavyzdys viską matančiam jaunimui, tad būti sąmoningais eismo dalyviais — mūsų kasdienė pareiga.
Visų Šventųjų parapijos bendruomenės vardu dėkojame pareigūnams už mūsų labui paaukotą laiką, dovanotus atšvaitus bei šiltą bendravimą ir visam III PK už visokeriopą bendradarbiavimą ir pagalbą.
Ačiū, kad ginate, saugote ir padedate.

Jurgita Pocevičienė