Dvasiškai interaktyvus Donatos Kielaitės teatras

Aktorės Diana Anevičiūtė ir Donata Kielaitė. Spektaklio akimirka

Yra Vilniuje tokių tylių, slaptų vietelių, kad net nepagalvotum, jog ten gali vykti intensyvus, turiningas kultūrinis gyvenimas. Neseniai tokią vietą aptikau Pylimo gatvėje, buvusiame „Aušros“ kino teatre, kur dabar įsikūrę Visų Šventųjų parapijos namai. Pasirodo, ten vyksta koncertai, rodomi spektakliai, ten įsikūręs ir aktorės Donatos Kielaitės vadovaujamas „Kelionės“ teatras, kurio premjerą pagal Juditos Vaičiūnaitės poeziją teko pamatyti ir aptarti kiek anksčiau. O balandžio 1 d. su malonumu pasižiūrėjau net du spektaklius – Ato Žvirblio išradingai režisuotą „Charms“ ir Donatos Kielaitės autorinį spektaklį „Bevardė“.

Donata Kielaitė šiame spektaklyje demonstruoja iš karto keletą talentų – dramaturginį, aktorinį ir režisūrinį. Iš poetiškų reminiscencijų supintą scenarijų apie gyvenimo prasmės paieškas ir vertinimus subtiliai, emocingai, dvasingai ir intelektualiai scenoje perteikia dvi aktorės – pati Donata Kielaitė ir Diana Anevičiūtė, kuri pagal režisūrinį sumanymą atlieka savotiško sielos dvynio vaidmenį. Tai daro be žodžių, vien neišpasakytai išraiškinga kūno plastika ir puikiai įvaldyta dviejų vėduoklių magija. Retai kada tenka matyti tokį vientisą, taip darniai susigrojusį aktorinį duetą.
Beje, po šio spektaklio supratau, kas iš tiesų yra interaktyvusis menas. Tai ne tas vulgarus žiūrovo prievartavimas, grubus lindimas į jo privačią zoną, ką dažnai regime. Tikrą dvasinį interaktyvumą patyriau Donatos Kielaitės spektaklyje, kai žiūrovas pats, neprievartaujamas ir ne provokuojamas, o savo noru ir visa širdimi veržte veržiasi į sceną, norėdamas savo jausmais ir išgyvenimais susijungti su ten skleidžiama pozityvia energija.
Iš tiesų, kalbant apie šį teatrą ir jo spektaklius, puikiai tinka patarlė, kad auksas ir pelenuose žiba, ypač kai tie pelenai taip stipriai įkaitinami dideliu talentu, išmintimi ir nuoširdžia emocija…

 

 

Teatrologas, teatro trupės Minimum bei Universitetų teatrų asociacijos įkūrėjas ir vadovas

Rimantas Venckus


Atgal Atgal