Maldų už krikščionių vienybę aštuondienis

Pope Francis leads a prayer service in an empty St. Peter’s Square at the Vatican March 27, 2020. At the conclusion of the service the pope held the Eucharist as he gave an extraordinary blessing „urbi et orbi” (to the city and the world). The service was livestreamed in the midst of the coronavirus pandemic. (CNS photo/Vatican Media) See POPE-BLESSING-COVID-19 March 27, 2020.

Šiandien, sausio 18 d. prasideda kasmetinis maldų už krikščionių vienybę aštuondienis, vyksiantis iki ateinančio pirmadienio, sausio 25-osios.

Kviečiame visus parapijiečius per šį aštuondenį kasdien bendrai maldai jungtis 20.00 val. melsti už krikščionių vienybę.

Šiemet jo tema – evangelisto Jono mums perduoti Kristaus žodžiai:

„Pasilikite mano meilėje ir jūs duosite daug vaisių“ (plg. Jn 15, 5–9).

Popiežius Pranciškus, kaip kasmet, vadovaus ekumeninės savaitės uždarymo mišparamas, kurie sausio 25-osios popietę vyks Romos Šv. Pauliaus už mūrų bazilikoje.

Šiuo metu dėl Lietuvoje įvestų susibūrimų apribojimų, kurie taikomi ir bendruomeninei malda bažnyčiose, neįmanoma rengti susitikimų ir drauge melstis su kitų konfesijų krikščionimis, dėl to tikintieji kviečiami privačiai melstis už vienybę ir dalyvauti nuotoliniuose susitikimuose, žiūrėti transliacijas iš mažų bendruomenių.

Maldos už krikščionių vienybę savaitei paminėti siūloma aštuonių dienų maldos kelionė, kurios tekstus galima atsisiųsti iš portalo katalikai.lt.

Ekumeninės maldos savaitei skirti vaizdo įrašai iš įvairių krikščionių Bažnyčių bei bendrijų maldos vietų talpinami Lietuvos Biblijos draugijos interneto svetainėje bei jos paskyroje feisbuke.

Katalikiška bendruomenė su ekumeniniu pašaukimu „Chemin Neuf“, įsikūrusi Prancūzijoje, ekumeninės savaitės proga parengė medžiagą – mokymus ir liudijimus. Medžiaga subtitruota 15 kalbų, viena iš jų – lietuvių kalba. Daugiau informacijos apie tai portale katalikai.lt.

Daugiau informacijos Vatikano naujienose.

2021 01 18