Saugus eismas – ne tik taisyklės

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos komisarė inspektorė Aistė Dijokaitė Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje prieš 15 val. vaikų šv. Mišias. 2019 12 15

Trečiąjį Advento sekmadienį prieš 15 val. šv. Mišias Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje mus aplankė Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos komisarė inspektorė Aistė Dijokaitė. Nors pilną darbovietės ir pareigybių aprašymą mūsų mažiesiems parapijiečiams būtų nelengva suprasti, bet inspektorė Aistė apie elgesį gatvėje kalbėjo itin suprantamai ir paprastai.

Vaikai dažnai išmoksta pagrindinių dalykų: šviesoforo signalų reikšmes, apsidairyti ir jau keliauja iš mokyklos į namus savarankiškai. Svarbiausias dalykas, ko reikia išmokti, kaip akcentavo komisarė Aistė, įvertinti situaciją. Vaikai turi žinoti, kad vairuotojai dažnai būna neatidūs ar dar blogiau – jie grubiai pažeidinėja taisykles, galvodami, kad jų nuolatinis skubėjimas yra svarbiau už mūsų visų saugumą.

Prieš didžiąsias metų šventes žmonės daug keliauja, vaikams mokyklose prasideda atostogos, vis anksčiau pradeda temti, todėl nusprendžiau aplankyti jūsų bendruomenę ir patarti, kaip šiuo metu saugiai keliauti būnant pėsčiuoju gatvėje, o vasarą ir dviračio bei paspirtuko vairuotoju. Tikiuosi, kad ši žinia pasiekė ne tik vaikus, bet ir juos atlydėjusius suaugusiuosius, – dalinasi Aistė Dijokaitė.

Dėkojame komisarei inspektorei Aistei Dijokaitei ir taip pat viliamės, kad ir vaikai, ir suaugusieji, saugos save ir kitus, neskubės kelyje, ypač šventiniu laikotarpiu, kuriuo visi esame įpratę kažkur bėgti.

2019 12 21