Spektaklis KELIONĖ parapijos namų salėje kovo 4-ąją 19 val.

DSC_0163Kovo 4 d. 19 val. vyks muzikinis poezijos spektaklis „Kelionė“ pagal Juditos Vaičiūnaitės eiles. Šis spektaklis jau
rodytas Vilniaus Jaunimo teatre, Vilniaus teatre „Lėlė“, o dabar spektaklis bus rodomas Vilniaus Visų Šventųjų parapijos teatro salėje (Pylimo g. 50). Ši diena mums ypatinga, kadangi tai yra mūsų KELIONĖS TEATRO atidarymas. Taip pat kovo 4 d. švenčiama kovarnio diena, skirta pavasario atgimimui, pasak lietuvių tautosakos šią dieną parkeliauja kovai, o mes kviečiame pakeliauti po muzikinę teatralinę jausmų kelionę nemirštančios miestietiškos poezijos keliais ir takeliais. Spektaklio autorė ir aktorė – Donata Kielaitė.

Muzikinis poezijos monospektaklis „Kelionė“ – tai miestietiškos lyrikos šventė kiekvieno poezijos mylėtojo ausims ir akims, o taip pat tai vienas iš būdų paminėti vienos iškiliausių lietuvių poetės, Juditos Vaičiūnaitės atminimą. Aktorė Donata Kielaitė kviečia žiūrovus kartu su spektaklio heroje pakeliauti gyvenimo poezijos keliais ir amžinai aktualių meilės paieškų takais.

DSC_0190„Kelionė“ – tai ėjimas į save, persmelktas svaiginančios, kankinančios ir gydančios meilės. Tai kančios, džiaugsmo, susitaikymo su tikrove ir savimi istorija. „Aš nežinau, galbūt mano kuriama herojė išgyvens meilės pilnatvę ir pajus vienybę su savo siela, jos esybe. O gal ir ne, – apie savo spektaklį kalba D. Kielaitė. – Meilė… Juk tai kasdienė mūsų duona, kasdienė malda, kasdienis „mūzų prisilytėjimas“.

Į emocijų sūkurį herojė neria kartu su muzika. Spektaklio metu aktorė gitara atlieka Federiko Šopeno, Franco Šuberto bei kitų klasikinių kompozitorių kūrinius,o patefonas skleidžia sielą virpinančias melodijas.

Trumpai apie eilių autorę. Judita Vaičiūnaitė (1937–2001) – žymi XX a. lietuvių poetė, išleido apie 20 poezijos rinkinių, rašė pjeses vaikams, kritinius straipsnius ir esė. Jos kūryboje ypatingą vietą užima Vilniaus miestas, kuriame autorė praleido didžiąją gyvenimo dalį. Autorė sugebėjo savo poezijoje atskleisti dvasingą, laisvą, gyvenimą mylintį žmogų, išryškėjusį per istorijos detales ir kasdienybės įspūdžius.

Šiek tiek apie spektaklio autorę. Donata Kielaitė 2010 m. baigė Lietuvos muzikos teatro akademiją (kurso vadovė prof. Algė Savickaitė). Sukūrė ne vieną vaidmenį Lietuvos teatrų scenose. Nuo 2008 metų ji dirbo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Nuo 2011–2013 metų Šiaulių dramos teatro aktore. Šiuo metu vaidina Užupio dramos teatre bei yra pasukusi autorinės kūrybos keliu. Sukūrė du autorinius spektaklius. Muzikinį poezijos monospektaklį „Kelionė“ pagal Juditos Vaičiūnaitės eiles ir spektaklį „Bevardė“, kuriam pati rašė scenarijų.

Bilietai į spektaklį „Kelionė“ yra platinami internetu (Tiketa.lt). Taip pat bilietus galite įsigyti vietoje prieš spektaklį arba rezervuoti vietas susisiekdami su mumis el. paštu donata.kielaite@gmail.com arba telefonu 8 638 24 910, 8 686 62 518; 8 643 53 712. TGrupėms taikomos nuolaidos (jeigu į spektaklį eina 5 ir daugiau žmonių).
Aktorė Donata Kielaitė

Kita informacija apie spektaklį:
Spektaklio autorius: Donata Kielaitė
Vaidina: Donata Kielaitė
Kostiumo dailininkė: Grytė Pintukaitė
Muzikos ir garso režisierius: Jurgis Valančauskas
Trukmė: 1 val.

Atsiliepimai

Retai pasitaikantis jaunystės ir brandos derinys … spektaklio metu tiesiog pats persisunki emocijomis, jauti hiacinto kvapą, jauti nusivylimą, ilgesį, džiaugsmą… jauti patį gyvenimą.

Ačiū Donatai, suteikusiai malonumą valandėlei atitrūkti nuo kasdienybės ir po spektaklio vėl ir vėl galvoti, prisiminti. Tiems kas nori gero vakaro, gerų ir gilių emocijų – rekomenduoju Kelionę“.

Jurgita Slavinskienė

Sodrus gyvenimas – miesto gausmas ir tylaus kambario pavakarys, čerpių stogai ir skersgatviai, ir skersgatviuose pasiklydę netikėtai išnyra erdvėje, laike, čia ir dabar, ir Donatos balsas pakylėja tave ir staiga skaudžiai teškia į skausmingą nesuprastą ir nesuprantamą būtį, arba tyliai nuleidžia į švelnumo gelmes, tokio švelnumo nebūna, bet jis yra ir neša tave, ir tada vėl skersgatvio posūkis ir aštrus namo kampas, ir tyli muzika – gitara ir bliuzas, – ir šokis kaip šauksmas, ir viskas iš tikrųjų, niekas nesuvaidinta, nes neįmanoma suvaidinti gyvenimo, ir pats klaidžioji tais skersgatviais, ir kaip bebūtų beviltiška, dabar tikrai žinai – „…spalvotais konfeti ištrykš aušra“.

Michailas Aizenas

Prasminga, bet sudėtinga poetės lyrika. Ji yra vidurinės mokyklos literatūros programoje. Juodupės gimnazijos mokiniai ir mokytojai šių metų pavasarį su didžiuliu susidomėjimu žiūrėjo spektaklį, sukėlusį daugybę minčių, padėjusių geriau suvokti J. Vaičiūnaitės poeziją.
Graži aktorės kalba, tobula vaidyba padeda suvokti, kaip galima perskaityti eilėraštį, skatina ieškoti įvairesnių interpretacijos galimybių, susivokti jaunajam žiūrovui sudėtingoje gyvenimo kelionėje.

Rokišio r. Juodupės gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Mingaila Rastenis